Sporáky

V našej ponuke sú výlučne stavané neprenosné sporáky. Sporáky môžu byť realizované ako samostatné diela len s varnou platňou, v rôznych variantách – ku stene chrbtom , zľava, sprava, rohové, aj situované do stredu miestnosti. Všetko záleží na dispozičnom riešení komína. Väčšinou nie sú náročné na komín t.j. na jeho výšku a priemer spalinového prierezu. Ďalej s rúrou na pečenie, rôznymi sušiarňami napr. na ovocie, hríby, ale aj obuv atď., potom sporáky upravené na zabíjačky, s možným polootvoreným ohniskom atď..

Staviame sporáky v rôznych možných kombináciách pre ďalšie efektívne využitie výkonu ohniska a vykurovanie ďalších priestorov. Spalinové ťahy pre hypokaustové využitie;  na ohrev úžitkovej a kúrenárskej vody do systému.

Klasický sporák

Sporák s ťahmi

Sporák s výmenníkom H20

Kovania- t.j. prikladacie štíty, rúry na pečenie, sušiarne, medence, rámy,  sporákové platne atď. nám zhotovuje moravská firma, ktorá je špičkou na Česko – Slovenskom trhu. Všetky diely sú z veľmi kvalitných materiálov a ich detailné spracovanie má veľmi vysokú úroveň.
Kachle ktoré používame na stavbu sú takisto od renomovaných európskych dodávateľov v rôznych tvarových a farebných vyhotoveniach, ktoré si môže zákazník vybrať podľa vzorkovníkov.

Obstavby diela sú,  takisto ako pri krboch a peciach, možné od kachlí cez celoomietané, od moderných až po starodávne dizajnové prevedenia.

Všetko je na zákazníkovi čo sa mu páči a čo si vyberie.

Samotná realizácia, technické záležitosti a použitie  vhodných materiálov, dôkladné prepočítanie parametrov je pomerne náročnou záležitosťou, ktorú bezchybne  zvládne len odborník s dlhšou praxou. Referencie na zhotoviteľa sú v tomto prípade na mieste.
Zhotovenie kvalitného a krásneho sporáka je pre kachliara veľkým vysvedčením jeho kvalít a odbornosti .